Плануємо побудувати космодром на воді – глава ДКАУ

В січні була проведена конференція регіональних інноваційно-космічних кластерів України, на якій обговорювали будівництво космодрому на кордоні Одеської та Миколаївської областей. На це відреагував очільник Державного космічного агентсва України, повідомляє ZIRKA з посиланням на “КП в Україні”

У рамках космічної програми ми не розглядаємо варіант створення на материковій частині України космодрому з цілої низки причин. Насамперед – через географічне розташування. Навколо – густонаселені райони. І зони падінь сходинок дуже обмежені, – сказав Тафтай

Також голова космічного агенства заявив, що зараз немає можливості побудувати космодром біля Чорного моря.

Україна і Чорне море оточені густонаселеними територіями. При плануванні запуску ракет слід передбачати місця для падіння першої та другої сходинок. У разі запуску з Чорного моря з одного боку у нас Туреччина, з іншого – Європа. Це не дозволяє планувати безпечні траєкторії запуску з Чорного моря.

Проте голова ДКАУ додав, що зараз планується створення плавучого космодрому, який може бути розташований в Атлантичному океані та переміщатися в інші місця.

Володимир Тафтай зазначив, що будівництво власного космодрому є вигідним капіталовкладенням, так як  обсяг корисних вантажів, що запускаються в космос є  дуже великий і буде продовжувати зростати.