Були причини запускати “Січ-2-30” через посередника, – КБ “Південне”

КБ “Південне” пояснило причини запуску космічного апарату “Січ-2-1” через посередника,  нідерландську компанію ISILaunch, а не через пряму комунікацію з компанією Ілона Маска SpaceX. Про це повідомляє пресслужба підприємства у Facebook.

Січ-2-1» («Січ-2-30») – це суттєво модернізований апарат. Майже всі бортові системи «Січ-2-1» («Січ-2-30») є новими розробками з використанням сучасного комплектування від провідних виробників супутникових компонентів, – заявляє КБ “Південне”

Також зазначається, що поширеною практикою компанії SpaceX зі здійснення групових пускових місій на сонячно-синхронні орбіти є укладення контрактів виключно з агрегаторами райдшерінга, які не є «посередниками», а надають цілий ряд обов’язкових для здійснення запуску послуг і комплект матеріальної частини. Саме тому КБ «Південне» прямого контракту з компанією SpaceX не укладало.

У повідомленні йдеться, що жоден із 105 космічних апаратів, виведених 13.01.2022 року в ході місії Transporter 3, не був запущений за прямим контрактом з власником космічного апарата. Станом на травень 2021 року компанія ISILaunch стала єдиною, хто був здатен забезпечити запуск «Січ-2-1» («Січ-2-30») у задекларовані строки та в рамках визначеного бюджету.

Зауважується, що «пільгова вартість», згадувана у ЗМІ, пуску від SpaceX в 1 млн доларів включала в себе лише вартість об’єму під обтічником та ваги корисного навантаження (без систем відокремлення, без систем енергозабезпечення, без вартості послуг, пов’язаних з оформленням імпорту, розмитненням і т. ін.). Тому твердження, що супутник можна було запустити у повній комплектації за 1 млн доларів – не відповідає дійсності.