Засновник Firefly Aerospace Макс Поляков віддав частку компанії за долар.

Український бізнесмен Макс Поляков продав усі свої 58% акцій своєму партнеру за один долар. На його рішення вплинув тиск влади США.

Сам Макс Поляков на своїй сторінці у Facebook заявив:

Я віддаю за $1 усі свої 58% акцій Firefly моєму співзасновнику та партнеру Тому (Том Маркусик — ред.). Шановні CFIUS, Air Force та 23 агентства США, які зрадили мене та засуджують мене всіма своїми діями за останні 15 місяців. Сподіваюся, тепер ви щасливі. Історія розсудить усіх вас, хлопці. Макс любить Україну і так, у мене український паспорт, і я засновник Firefly!!! Прощавай, моя пташко, і зрештою я пишаюся тим, що я зробив для душі та спадщини моєї Землі

Раніше ZIRKA повідомляла, що в кінці 2021 року уряд США тиснув на українця Макса Полякова з метою продажу ним своєї частки компанії Firefly Aerospace. Такі дії зумовлені в рамках національної безпеках, – заявляв Комітет з іноземних інвестицій США.

Компанія Firefly (розташована в Сідар-Парку, штат Техас, США), розробляє лінійку ракет-носіїв та космічних апаратів для комерційних запусків малого та середнього корисного навантаження.

Firefly та Noosphere Ventures вже понад п’ять років співпрацювала з урядом США. За цей період Firefly отримала контракти від Агентства передових оборонних дослідницьких проєктів США (DARPA), NASA і ВПС США, а також численні ліцензії від інших агентств у складі уряду США. Також Firefly в рамках контракту на довгострокову оренду отримала доступ до пускового майданчика 2W на базі Космічних військ Ванденберг.