Українсько-американська ракета вивела на орбіту корабель з вантажем для МКС

19 лютого о 19 годині 40 хвилин за київським часом із Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія, США) відбувся успішний пуск ракети-носія середнього класу “Антарес”. Про це повідомило КБ “Південне”

Ракета вивела на орбіту автоматичний вантажний транспортний корабель Cygnus, на борту якого 3729 кг корисного вантажу NASA для Міжнародної космічної станції (МКС).

Цю подію прокоментував Володимир Зеленський у Twitter.

Радію успішному запуску РН Антарес із космодрому Воллопс. Ракета вивела в космос корабель Cygnus, який поповнить запаси КС і допоможе у відновленні її орбіти.

Космічний корабель Cygnus місії NG-17 отримав ім’я на честь астронавта Пірса Селлерса на знак пошани до його внеску у будівництво МКС та визначну роботу як кліматолога. Основне завдання місії – доставлення корисного вантажу на МКС, вивезення з МКС та утилізація у щільних шарах атмосфери відпрацьованого вантажу.

Ракета-носій «Антарес» складається з двох ступенів. Розробкою основної конструкції першого ступеня займалася низка українських підпримств (КБ «Південне», “Південмаш”«Хартрон-АРКОС», «Київприлад», «Хартрон-ЮКОМ» та iн.)  на замовлення Northrop Grumman Corporation (США). У рамках програми «Антарес» українська сторона виконала весь комплекс робіт з проєктування, відпрацювання та виготовлення матеріальної частини основної конструкції першого ступеня для ракети-носія, – повідомляють в конструкторському бюро.

Як заявляють в КБ “Південне”, запуск Cygnus дозволить проводити на борту МКС дослідження, що вивчають вплив препарату на клітини раку; випробування нового обладнання для МКС з утилізації сміття; дослідження компанії Colgate-Palmolive, яке використовує прискорене старіння шкіри в умовах мікрогравітації, що допоможе створити та перевірити розроблену модель біологічної тканини та створити платформу для тестування потенційних продуктів для захисту від старіння шкіри та багато інших наукових відкриттів.

Усього з 2013 року ракета-носій «Антарес» стартувала 16 разів, 15 з них – успішно.