Уламки російського супутника загрожують Starlink SpaceX

15 листопада 2021 року в рамках випробування російської протисупутникової зброї був знищений радянський супутник “Космос-1408”, який був запущений ще 1982 року. Його знищення призвело до появи великої кількості уламків, які являли собою загрозу для МКС та супутників, які знаходяться на низькій навколоземній орбіті. Наразі орбітальне сміття, яке утворилось в наслідок російського випробування протисупутникової зброї, загрожує сузір’ю супутників Starlink, повідомляє Root-Nation.

Як повідомляють вчені, можливі понад 6000 близьких контактів із супутниками SpaceX. Зіткнення обговорювалися в понеділок на Small Satellite Conference у Юті. За словами Дена Олтрогге, головного наукового співробітника COMSPOC, компанії, яка відстежує космічні об’єкти, це спричиняє до збільшення кількості зближень. Ці тісні зближення загрожували 841 з 2748 супутників Starlink, які зараз знаходяться на орбіті.

За даними Космічного командування США, під час випробувань утворилося щонайменше 1500 уламків, які можна відстежити, та які, ймовірно, з часом утворять сотні тисяч значно менших частинок орбітального сміття. Уламки продовжують залишатися в космосі та створюють загрозу супутникам на орбіті, особливо тим, які знаходяться на орбітах, синхронних із Сонцем. SpaceX нещодавно розмістила групу своїх супутників на подібній орбіті, що й призвело до нещодавнього близького контакту з російським космічним сміттям.

Супутники Starlink розроблені для автономного маневрування, що допомагає уникати зіткнення з космічним сміттям. Але “незрозуміло, скільком супутникам довелося маневрувати, щоб уникнути зіткнень”.